Lilianka

Szanowni Państwo, z przykrością pragniemy poinformować, że malutka Lilka powiększyła grono aniołków w dniu 15 października 2018 r. (jest to Dzień Dziecka Utraconego). Naprawdę ciężko zrozumieć dlaczego tak się dzieje, jest nam niesamowicie przykro!

Rodzicom przesyłamy szczere wyrazy współczucia. Trudno pogodzić się z tak wielką stratą, jaką jest śmierć dziecka. Powierzamy Was w modlitwie…

Nasza córka Lilianka urodziła się w lutym 2017 roku jako skrajny wcześniak w zamartwicy urodzeniowej, z powodu wcześniej niezdiagnozowanego zakażenia wewnątrzmacicznego i niewydolności szyjki macicy. Gdy przyszła na świat, w 25 tygodniu ciąży, ważyła zaledwie 650 gram. Była taka maleńka, że można by ją schować w dłoniach. Nasz mały cud, upragniona, wyczekana, jedyna, hardcorowa Lilka, jak ją określiła zastępca Pani ordynator oddziału noworodków w CZD w Katowicach. Pierwsze pięć miesięcy swojego życia spędziła na Oddziale Intensywnej Terapii. Była operowana z powodu niedostatecznego wykształcenia serduszka, martwiczego zapalenia jelit (2 operacje – wyłonienie i zamknięcie stomii), założenie zbiornika Rickhama, ( który po 10 dniach się zakaził, w wyniku, czego doszło do zapalenia opon mózgowych), retinopatii wcześniaczej oraz wszczepienia zastawki komorowo – otrzewnowej. Ponadto Lilka w 3 dobie życia miała bardzo silne wylewy krwi do mózgu III i IV stopnia, które nieodwracalnie zniszczyły mózg, czego konsekwencją jest wodogłowie pokrwotoczne. W czasie kilkumiesięcznego pobytu w szpitalu Lilka zachorowała na niedokrwistość wcześniaków, dysplazję oskrzelowo – płucną i kilka innych schorzeń. Do dzisiaj ponosi konsekwencje zbyt wczesnego porodu. Obecnie Lilka wymaga intensywnej rehabilitacji, zarówno ruchowej, jak i logopedycznej, aby móc dorównać swoim rówieśnikom. Twoje wsparcie daje Liliance szansę na lepsze funkcjonowanie, normalne dzieciństwo i pełnię zdrowia w przyszłości. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy. Wdzięczni Rodzice Lilki – Izabela i Marek Rożek.

Więcej na temat Lilianki możesz dowiedzieć się klikając tutaj: Lilianka

Lilianka